ШАНОВНІ СТАРШОКЛАСНИКИ!

Перед вами стоїть найважливіше завдання зробити вибір: або Ви зумієте зіграти свою симфонію успіху, де Ви станете диригентом, або Ви зволієте забрати із собою в могилу всю свою музику, що потенційно існує у Вашій душі, але так і залишиться незіграною і яку так ніхто й не почує (Колін Тернер)

Відомо, що під час вибору професії варто врахувати:

· бажання, інтереси, схильності особистості, тобто те, що можна позначити словом ХОЧУ;

· можливості особистості – знання, здібності, психологічні особливості, стан здоров’я – МОЖУ:

· запити ринку праці, потреба в кадрах – тобто те, що пов’язано зі словом ТРЕБА

Якщо ви ще не визначилися, яку професію обрати або сумніваєтеся, чи правильний ваш вибір і чи відповідають ваші здібності обраній професії, звертайтеся до тестів, які допоможуть вам у самопізнанні, АБО barminpg@ukr.net. Визначайтеся і не дозволяйте нікому і нічому "ампутувати" ваш шлях до мрії!

/Files/images/psihologchna_slujba/clip_image002.jpg

З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ СТРІЛЬНИК МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА

Вам, сучасній молоді, досить складно здійснити вибір професії. По-перше, їх існує величезна кількість, вони охоплюють різні сфери людської діяльності, постійно змінюються разом із розвитком суспільства, науки і техніки, і досить легко загубитися у цій круговерті. По-друге, найчастіше Ви не знаєте своїх нахилів, здібностей, талантів, або ж не можете врахувати їх при виборі майбутньої спеціальності.

З іншої сторони, Ви активно користуєтеся новітніми технологіями. Тому пропонуємо Вам ефективно використовувати у власному професійному визначенні портали професійного консультування, створені з метою допомогти Вам свідомо підійти до вибору майбутньої професії в залежності від індивідуальних психологічних схильностей та показати реальну ситуацію з дефіцитом професіональних кадрів на ринку України:

vCайт, де підібрані усі необхідні ресурси: тести, книги, сайти і онлайн-курси для профорієнтації: https://studway.com.ua/proforientacia

v Які навички потрібні для різних спеціальностей, скільки платять в Україні в залежності від посади та які переваги і недоліки є у різних професій – про все це ви дізнаєтеся тут: https://www.work.ua/career-guide/

v Інтернет-проект "Портал професійного консультування" (www. profi.org.ua) пропонує покрокові алгоритми для Вас та Ваших батьків, які повинні полегшити вибір та зменшити час на пошук необхідної інформації. Тут Ви також знайдете Словник професій (2500 назв) та їх детальний опис (професіограми).

v Інтернет –проект «Освітній портал» (www.osvita.org.ua), що має на меті якісне інформування молоді щодо вищої освіти в Україні. Так, першим розділом проекту був електронний довідник "ВНЗ України", згодом з'явилися "Новини освіти та науки", "Каталог освітніх сайтів", "Календар освітніх подій" та багато інших цікавих розділів. Сьогодні – це розширений простір для спілкування освітян онлайн. Сайт співпрацює з провідними компаніями українського та міжнародного ринку, науковими фондами та організаціями, виставковими фірмами та періодичними виданнями, серед яких відомі імена: ІКЦ "Міжнародна освіта" фонду "Відродження", Програми ім. Фулбрайта, Київський національний університет культури та мистецтв, Університет "КРОК", Київський інститут бізнесу і технологій, Європейський університет.

v Інтернет–проект «Профоріієнтація» (www.profosvita.org.ua), створений Благодійнии фондом "Розвиток України", в рамках проекту "Україна Професійна", та всеукраїнським інтернет-проектом "Освітній портал". На сьогодні сайт проекту містить оглядові та аналітичні статті на тему освіти та профорієнтації в Україні. Також користувачі можуть пройти інтерактивне тестування.

З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ СТРІЛЬНИК МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА

ПОМИЛКИ ПРИ ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ

· Ставлення до професії як до чогось раз і назавжди визначеного, фатального. Попередні покоління жили під гаслом "Освіта - на все життя", багато дітей йшли стопами своїх батьків, створюючи цілі династії, і пишалися цим. Зараз же все змінилося. Проаналізуйте ситуацію на ринку праці і обговоріть її зі старшими. Ви побачите, що успіх в житті чекає тих, хто живе під гаслом "Освіта через усе життя", постійно підвищуючи кваліфікацію, освоюючи суміжні спеціальності, вивчаючи нове в своїй професії.

· Існуючі думки про престижність професії. Існує багато забобонів, з яких ті чи інші професії вважаються престижними, а інші - ні. Але хто може визначити, наскільки корисніша для суспільства, наприклад, професія психолога чи лікаря, аніж слюсаря-ремонтника? Помилка молодої людини, яка вибирає "ким стати", може полягати в тому, що освоївши модну професію, не знайти себе у ній, не бачити позитивних результатів своєї праці і не відчувати себе потрібною.

· Перенесення ставлення до якоїсь людини на саму професію чи захоплення тільки зовнішнім боком діяльності. Якщо вам дуже подобається якийсь відомий спортсмен, співак чи ведучий ток-шоу, не переплутайте його особистість з повсякденною працею, можливо, не дуже захоплюючою, а копіткою і малопомітною. Погодьтеся, що за виступом на чемпіонаті або в телепрограмі завжди стоять багаторічні, буденні, виснажливі тренування, репетиції, чи робота цілої команди професіоналів: журналістів, операторів та інших працівників телебачення. Часто така робота пов'язана з відрядженнями, конфліктами, розчаруваннями, а то і невдачами... Та й далеко не всі спортсмени, музиканти, телеведучі досягають всенародної слави і статків.

· Вибір професії "за компанію". На жаль, часто доводиться чути, що випускники йдуть вчитися "з подружкою" або "другом, щоб було веселіше". Трапляється, що, спостерігаючи хороші успіхи однокласника з того чи іншого предмету, вирішують, що і їм також займатися цим буде легко і просто. В результаті молода людина, у кращому випадку, втрачає роки, упевненість у собі і прагнення чомусь вчитися.

· Невміння чи небажання розібратися в своїх особистих здібностях, схильностях і якостях. Ця справа не швидка і не з легких. Які б тести ви не пройшли, ви не одержите чітку відповідь на питання "ким стати?". Всі тестові методики розраховані на те, щоб активізувати ваше прагнення пізнати себе, зайнятися самоаналізом, визначити напрямок, у якому слід рухатися. Тим паче, що є тести професійні, якими володіють фахівці, а є популярні, які публікуються в ЗМІ - їм то вже точно не варто довіряти на всі 100%.

· Неправильна оцінка своїх фізичних особливостей і стану здоров'я при виборі тієї або іншої професії. Професій, для оволодіння якими висуваються спеціальні вимоги до стану вашого організму, не багато, але вони є. Наприклад, до зору - для комп'ютерників, до легенів - для водолазів, до серця - для льотчиків, до нюху - для парфумерів.

З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ СТРІЛЬНИК МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА

Кiлькiсть переглядiв: 2588

Коментарi